NÁVŠTĚVA SUNGKYUNKWAN UNIVERSITY

성균관대학교 V posledním červnovém týdnu kolegové Barbora Nečasová a Pavel Liška navštívili jihokorejskou technickou univerzitu Sungkyunkwan v Soulu. Jednalo se o první návštěvu z VUT v Brně.

V rámci 4 denní návštěvy kolegové zavítali do historického Jongno-gu kampusu v centru Soulu. Jeho výstavba se datuje do roku 1398 (dynastie Čoson). Zde proběhla diskuze o možnostech podpory výměnné mobility studentů mezi našimi univerzitami. Doufáme, že již příští rok bude některým z Vás umožněno si tuto univerzitu vybrat jako cíl dalšího vzdělávání v rámci některého z mobilitních programů, které naše univerzita/fakulta nabízí.

Dále byl navštíven kampus Suwon. Jedná se o moderní univerzitní městečko, jež je plné studentů i ke konci června. Zde byla s kolegy z fakulty architektury staveb a urbanismu diskutována problematika pracovního trhu ve stavebnictví v ČR a v Jižní Koreji, problematika BIM a jeho implementace ve stavebním průmyslu v ČR (pozn. v Koreji jsou trochu dále než mi) apod. Současně byly opět diskutovány možnosti výměnných mobilit studentů i akademických pracovníků, jež by mohly vést ke společným vědecko - výzkumným aktivitám. V této souvislosti také prof. Kwon, Soon-Wook příslíbil návštěvu FAST v květnu 2020.

Galerie

 


 
 
 
 
FAKULTA STAVEBNÍ
Vysoké učení technické v Brně
Veveří 331/95
602 00 Brno
Tel.: +420 541 141 111
Email: info@fce.vutbr.cz
FAKULTA: STUDENT: UCHAZEČ: INFORMACE:

Copyright © 2022, Ústav technologie, mechanizace a řízení staveb.