Představení TAIWAN TECH (NTUST)

Související obrázek

Ve dnech 4. - 7. 11. 2019 Ústav TST navštívil dr. Min-Chih Liao z tchaj-wanské technické univerzity NTUST z ústavu Construction management. Kolega prostřednictvím přednášek na téma: Discover Taiwan - Study at NTUST, studentům představil univerzitu a především možnosti spolupráce. Studenti FAST si mohou vybrat z široké škály nabízených studijních programů nebo si mohou vybrat tzv. projekt, kdy se celý semestr či rok zabývají řešením konkrétní problematiky.

Více informací o univerzitě a fakultě of Construction management naleznete v přiložené prezentaci, zde.

---

V rámci projektu Internacionalizace 2019 kolegyně Barbora Nečasová navštívila tchajwanskou technickou univerzitu NTUST v hlavním městě Tchaj-pej. V listopadu nás na oplátku navštíví kolega dr. Min-Chih Liao.

The National Taiwan University of Science and Technology, zkráceně NTUST a/nebo Taiwan Tech je veřejná technická univerzita se sídlem ve městě Tchaj-pej na ostrově Tchaj-wan. Taiwan Tech byla založena v roce 1974 jako Národní tchajwanský technologický institut (國立 臺灣 工業 技術 學院). Jednalo se o první vysokou školu svého druhu v rámci systému technického a odborného vzdělávání na Tchaj-wanu. Taiwan Tech je jedním z 10. nejlépe hodnocených vědeckých a technologických institutů v Asii. 

Účelem zahraniční návštěvy byla především podpora internacionalizace, upevnění kontaktu se stávajícím partnerem s pravděpodobností potenciální spolupráce s tchaj-wanskými špičkovými profesory a výzkumníky z National Taiwan University of Science and Technology (NTUST).

Iniciace možnosti prohloubení spolupráce v oblasti pedagogické i vědeco-výzkumné byla diskutována již během krátké návštěvy na univerzitě NTUST v září 2018. V rámci stávající internacionalizace bylo navázáno na předchozí diskuzi. Studentům bakalářského, magisterského i doktorského studia byly prostřednictvím série přednášek předány informace o možnostech studia na VUT a FAST.

NTUST také opětovně projevila zájem o nábor dlouhodobě hostujících evropských akademických pracovníků (docentů a profesorů), současně má Department of Civil and Construction Engineering zájem na zvýšení počtu výměnných studentů.

Více informací naleznete v elektronické brožuře zde.

Galerie

 


 
 
 
 
FAKULTA STAVEBNÍ
Vysoké učení technické v Brně
Veveří 331/95
602 00 Brno
Tel.: +420 541 141 111
Email: info@fce.vutbr.cz
FAKULTA: STUDENT: UCHAZEČ: INFORMACE:

Copyright © 2022, Ústav technologie, mechanizace a řízení staveb.