Zahraniční aktivity a mobility členů ústavu

TAIWAN TECH (NTUST)

Image result for TAIWAN TECH (NTUST) V rámci projektu Internacionalizace 2019 kolegyně Barbora Nečasová navštívila tchajwanskou technickou univerzitu NTUST v hlavním městě Tchaj-pej. V listopadu nás na oplátku navštíví kolega dr. Min-Chih Liao.

The National Taiwan University of Science and Technology, zkráceně NTUST a/nebo Taiwan Tech je veřejná technická univerzita se sídlem ve městě Tchaj-pej na ostrově Tchaj-wan. Taiwan Tech byla založena v roce 1974 jako Národní tchajwanský technologický institut (國立 臺灣 工業 技術 學院). Jednalo se o první vysokou školu svého druhu v rámci systému technického a odborného vzdělávání na Tchaj-wanu. Taiwan Tech je jedním z 10. nejlépe hodnocených vědeckých a technologických institutů v Asii.

Účelem zahraniční návštěvy byla především podpora internacionalizace, upevnění kontaktu se stávajícím partnerem s pravděpodobností potenciální spolupráce s tchaj-wanskými špičkovými profesory a výzkumníky z National Taiwan University of Science and Technology (NTUST).

Iniciace možnosti prohloubení spolupráce v oblasti pedagogické i vědeco-výzkumné byla diskutována již během krátké návštěvy na univerzitě NTUST v září 2018. V rámci stávající internacionalizace bylo navázáno na předchozí diskuzi. Studentům bakalářského, magisterského i doktorského studia byly prostřednictvím série přednášek předány informace o možnostech studia na VUT a FAST.

NTUST také opětovně projevila zájem o nábor dlouhodobě hostujících evropských akademických pracovníků (docentů a profesorů), současně má Department of Civil and Construction Engineering zájem na zvýšení počtu výměnných studentů.

Více informací naleznete v elektronické brožuře zde

NÁVŠTĚVA SUNGKYUNKWAN UNIVERSITY

성균관대학교 V posledním červnovém týdnu kolegové Barbora Nečasová a Pavel Liška navštívili jihokorejskou technickou univerzitu Sungkyunkwan v Soulu. Jednalo se o první návštěvu z VUT v Brně.

V rámci 4 denní návštěvy kolegové zavítali do historického Jongno-gu kampusu v centru Soulu. Jeho výstavba se datuje do roku 1398 (dynastie Čoson). Zde proběhla diskuze o možnostech podpory výměnné mobility studentů mezi našimi univerzitami. Doufáme, že již příští rok bude některým z Vás umožněno si tuto univerzitu vybrat jako cíl dalšího vzdělávání v rámci některého z mobilitních programů, které naše univerzita/fakulta nabízí.

Dále byl navštíven kampus Suwon. Jedná se o moderní univerzitní městečko, jež je plné studentů i ke konci června. Zde byla s kolegy z fakulty architektury staveb a urbanismu diskutována problematika pracovního trhu ve stavebnictví v ČR a v Jižní Koreji, problematika BIM a jeho implementace ve stavebním průmyslu v ČR (pozn. v Koreji jsou trochu dále než mi) apod. Současně byly opět diskutovány možnosti výměnných mobilit studentů i akademických pracovníků, jež by mohly vést ke společným vědecko - výzkumným aktivitám. V této souvislosti také prof. Kwon, Soon-Wook příslíbil návštěvu FAST v květnu 2020.

6. 9. 2016 - 23. 9. 2016
Reykjavík University (RU)
Reykjavík, Island
Ing. Petr Selník

6. 9. 2016 - 17. 9. 2016
Edinburgh Napier University, Centre for Timber Engineering (CTE)
Edinburgh, Velká Británie - Skotsko
Ing. Barbora Nečasová

6. 12. 2015 - současnost (poslední návštěva byla uskutečněna 12/2016)
Maribor Technical University

Chair of Construction Management, Technology and Economic
Ing. Barbora Nečasová, Ing. Václav Venkbrec

8. 6. 2014 - 21. 6. 2014
Politechnika Krakowska - Instytut Technologii Informatycznych w Inżynierii Lądowej
Krakow, Polsko
Ing. Martin Mohapl, Ph.D., Ing. Martin Štěrba, Ing. Václav Venkbrec

7. 3. 2014 – 12. 3. 2014
Firma OGM BI d.o.o.
Pod Hruševco 32, Ljubo ILIČ, 1360 Vrhnika, Slovinsko
Ing. Svatava Henková, CSc.